Człowiek posiada kilka zmysłów. Każdy z nich odpowiedzialny jest za przesyłanie zupełnie różnych bodźców do organizmu. Dzięki temu mózg może odczytać informacje o otoczeniu, stanie własnego ciała, a także może zaplanować dalsze czynności w oparciu analizę danych. Przebywanie w pachnących pomieszczeniach korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dlaczego? Z tego względu, że receptor węchu zostaje wystawiony na działanie bodźców, które formułują w jego stronę sygnał, że ma do czynienia z środowiskiem, w którym nic mu nie zagraża. Unoszący się w salonie przyjemny zapach np. róż bądź kwiatów pozwala się zrelaksować i ma pozytywny wpływ na nastrój. Dlaczego więc nie wpływać częściej na to jak się czujemy? W tym właśnie pomóc mogą nam świece personalizowane. Czym one są? Dlaczego lepiej jest postawić na taką alternatywę dla standardowych świeczek zapachowych? Tego dowiesz się właśnie tutaj. domowników i gości. Sprawdź, jakie właściwości mają poszczególne zapachy i dlaczego warto wykorzystać świece zapachowe jako ozdobę swojego mieszkania.

Jak zapachy wpływają na nasze samopoczucie?

Uspokajają, pobudzają lub nawet przeciwdziałają drobnoustrojom lub owadom w pomieszczeniu zamkniętym. Wszystko zależy od konkretnej kompozycji, jaką wydziela świeca zapachowa. W końcu kto nie słyszał o uspokajającym działaniu lawendy czy sośnie, która usprawnia pracę układu oddechowego? Właśnie z tych powodów obecnie coraz bardziej wzrasta zainteresowanie aromaterapią. Jest to dziedzina, która poprzez wykorzystanie pozytywnego wpływu zapachu na ciało i psychikę, stara się redukować skutki stresu. Od lat wskazuje się na lecznicze wykorzystanie olejków eterycznych czy skuteczne kuracje zapachami. Warto jednak wspomnieć, że każdy układ nerwowy działa w inny sposób i reaguje inaczej na różne bodźce. Dlatego nie zawsze standardowe aromaty wykorzystywane w świecach zapachowych trafiają do wszystkich. Czy jest jednak na to rozwiązanie?

Świece personalizowane – cena spokoju i relaksu

Każdy ma swój ulubiony zestaw zapachów, które wpływają na niego w dany sposób. Ponadto jest tak, że niektóre mimo swoich właściwości źle kojarzą się organizmowi danego człowieka. Dlatego zawsze trzeba samemu przetestować dany zapach, zanim zakupimy pełen zestaw świeczek zapachowych. Jest również inne rozwiązanie można stworzyć własną kompozycję. W jaki sposób? To bardzo proste. Wystarczy skonsultować się się z firmą, która zajmuje się projektowaniem i produkcją świeczek personalizowanych. Czym one są w rzeczywistości?

To bardzo proste. Personalizowane świece zapachowe to tworzone na indywidualne zamówienie klienta kompozycje zapachowe powstające na podstawie jego preferencji, a także doświadczenia twórców. Pewne zapachy towarzyszą nam od lat. Natomiast wiedza na temat ich właściwości jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jednak nie zawsze wszystkie podchodzą pod gusta każdego człowieka. Dlatego zawsze warto jest przemyśleć, co konkretnie nas rozluźnia, za jakimi zapachami przepadamy, a czego nie lubimy. Następnie wystarczy zamówić odpowiedni pakiet dostosowany idealnie do naszych potrzeb.

Jak to wypada pod kątem kosztów świec personalizowanych? Cena nie odbiega od czegoś na co każdy może sobie pozwolić. Z pewnością jednak, całość zyskuje na efektywności. Zwykłe świeczki zapachowe wystarczają na chwilę . Z kolei personalizowane świece zapachowe to wiele godzin, które staną się przyczyną kaskady zapachów w naszym domu lub firmie.